Polska premiera Food Chain Magnate

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gibon26
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2018, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Polska premiera Food Chain Magnate

Post autor: Gibon26 »

Golin pisze: 22 paź 2021, 13:12 może zamiast koszulek Standard USA użyłeś Standard American?
Użyłem, Arcane Tinmen medium non-glare. Jak dla mnie pasują w sam raz. Może faktycznie można użyć innych, odrobine węższych, bo na zdjęciach tego insertu w sklepie widać karty w koszulkach.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2455
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Re: Polska premiera Food Chain Magnate

Post autor: Markus »

Sklep w ktorym zamówilem napisal ze towar gotowy do oplacenia, czyli jest na sklepie.
Czy ktoś moze posiada wersję od Portalu i może opisać czy są wpadki wydawnicze? Trochę obawiam się tego wydania (cena pl vs cena eng nie wzięła się z niczego)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Polska premiera Food Chain Magnate

Post autor: Bruno »

Mam wersję PL, grałem jak dotąd tylko raz, ale żadnej "wpadki" wydawniczej nie zauważyłem.
Dwa drobiazgi:
- Portal wciąż nie umie w korektę i w instrukcji jest trochę błędów ortograficznych interpunkcyjnych, ale nic co by wpływało na zrozumienie zasad (ot, malkontenctwo humanisty :wink: ).
- wydaje mi się, że w starym oryginalnym wydaniu kolory drewnianych znaczników jedzenia były bardziej nasycone, mocniejsze (np. zieleń butelek z piwem).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1164
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 507 times
Been thanked: 348 times

Re: Polska premiera Food Chain Magnate

Post autor: Propi »

Z tego co widzę to poza "turn order track" po angielsku zostały też plecki kafli miasta - mimo, że podobne dymki i napisy na pudełku były przetłumaczone w 100%.

Nie jest to jakiś hardcore babol, ale jakoś tak... śmisznie. Nie liczyłem jeszcze kart i nie wertowałem instrukcji w poszukiwaniu ortów - wierzę przedmówcom, że znajdę je bez problemu ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Polska premiera Food Chain Magnate

Post autor: kwiatosz »

Markus pisze: 26 paź 2021, 14:45 Sklep w ktorym zamówilem napisal ze towar gotowy do oplacenia, czyli jest na sklepie.
Czy ktoś moze posiada wersję od Portalu i może opisać czy są wpadki wydawnicze? Trochę obawiam się tego wydania (cena pl vs cena eng nie wzięła się z niczego)
Przy grach zależnych językowo cena może być niższa bo jest małe ryzyko importu wstecznego, FCM jest raczej drogi przez politykę cenową oryginalnego wydawcy.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Polska premiera Food Chain Magnate

Post autor: PytonZCatanu »

kwiatosz pisze: 31 paź 2021, 07:49]
FCM jest raczej drogi przez politykę cenową oryginalnego wydawcy.
No raczej nie przez pensje grafików... 😁
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3560
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 452 times
Been thanked: 1058 times

Re: Polska premiera Food Chain Magnate

Post autor: psia.kostka »

kwiatosz pisze: 31 paź 2021, 07:49
Markus pisze: 26 paź 2021, 14:45 (cena pl vs cena eng nie wzięła się z niczego)
Przy grach zależnych językowo cena może być niższa bo jest małe ryzyko importu wstecznego, FCM jest raczej drogi przez politykę cenową oryginalnego wydawcy.
Jokes on them! Teraz miliony na swiecie zaczynaja uczyc sie jezyka polskiego :lol:
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
ODPOWIEDZ