Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pomnik
Posty: 323
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 159 times
Been thanked: 109 times

Re: Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pomnik »

Yooreck pisze: 05 maja 2024, 14:10 Dzięki za relację, ja jeszcze nie widziałem wygranej militarnej wolnych ludów. Raz było blisko, ale w tej samej turze cień też wygrał militarnie.

Ciekawe, że cień w ogóle nie atakował południa (Rohan + Gondor) - dużo punktów stosunkowo łatwo da się tam zebrać (7 albo 8, nie mam planszy przed sobą, żeby policzyć).
8, właśnie skończyliśmy rozgrywkę (tym razem ja Cieniem) więc jestem na bieżąco xD
Nie atakował południa bo cała uwaga była skupiona na północy. Takie trochę widzenie tunelowe - WL (ja) też się na tej północy skupily a Ludom łatwiej byłoby zdobyć ten jeden brakujący punkt (1 za Angmar, 2 za Guldabad) niż Cieniowi w zasadzie wszystkie :D

Rozgrywka z dziś:
Grałem cieniem, wygrał cień xD
Sauron szybko się zmobilizował i zajął Osgiliath, potem Minas Tirith.
Saruman w międzyczasie wszedł na tron, Isengard ruszył na Isen i dołączył do nich Czarnoksiężnik z Angmaru.
Drużynie pierścienia szło całkiem dobrze ale 2 ujawnienia w szczerym polu i ork z nazgulem na plecach dobiły Gandalfa.
Balrog w Morii wstał i w sumie tyle bo mało co zrobił, Sauron przejął zachód Gondoru i Rohanu ale Saruman rozbił się 3 razy w Helmowym Jarze.
Elrond i Galadriel obwarowali twierdze elfów, Merry ruszył do Rohanu, cała ekipa z Dol Guldur zatrzymała się przed Lorien. W tym czasie drużyna pierścienia wkroczyła na górę przeznaczenia, zostawiając Boromira z Legolasem w drzwiach, a Gandalf Biały wraz z Drzewem ciukneli Sarumana który sam został w Orthanku.
Haradrimowie ruszyli lądem i morzem do Dol Amrath, Helmowy Jar został zdobyty ostatnimi siłami.
Ostatecznie Sauron już się godził z porażką (Rohan i Gondor dają łącznie 8 z 10 wymaganych punktów) ale na ostatnim polu Góry Przeznaczenia Frodo uległ spaczeniu.
Trochę niesprawiedliwie bo w zasadzie Ludy powinny wygrać, Cień zajął prawie wszystko co Gondoru oprócz Dol Amrath... i Lossarnach, w którym Wolne Ludy zrekrutowaly jednego, regularnego Gondorczyka. Niby nic ale Minas Tirith i Pelargil, mimo że zajęte, to były nieobstawione więc cała kampania Cienia mogła zostać czasowo anulowana.
Także gra o włos, następnym razem trzeba krasnoludy ciepać xD
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 329
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 149 times

Re: Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: olocop »

Ponaglany prośbami, zrobiłem tłumaczenie fanowskiego dodatku Treason of Isengard:

Instrukcja:
https://drive.google.com/file/d/1AO7bCu ... drive_link
Karty:
https://drive.google.com/file/d/1hmM77n ... drive_link

Jeśli ktoś miałby ochotę sprawdzić, to proszę o uwagi. Chciałbym za jakiś czas wysłać pliki autorowi (Rafamirowi), żeby dodał je na BGG jako kolejną wersję językową.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
ODPOWIEDZ