Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

_leigam_ pisze: 02 wrz 2021, 14:07 Obrazek
Widzieliście zdjęcia od osób które dostały ? Nie ma miejsca na dodatkowe armie. Chyba, że w woreczkach pod wypraska
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Atk »

japanczyk pisze: 27 sie 2021, 09:49 Poprawcie mnie jesli sie myle - czy w zapowiedziach nie bylo, ze insert edycji jubileuszowej bedzie posiadał miejsca na kolejne armie?
Nie mam gry, nie jestem też wielkim fanem na tyle żeby śledzić ten tytuł przy każdej okazji no i mam duże dziury w głowie, ale z tego co mi się kojarzy mówił, że będzie miejsce na 20+ armii (chyba tyle ile było przy przedsprzedaży) resztę będzie trzeba trzymać w workach bo w planie jest 24 armie? Coś takiego, mogłem również pomieszać z czymś te informacje
Była gdzies o tym mowa albo w planszówkitv albo w dzień molocha.
Nie wie czemu teraz takie zdziwienie jak wyraźnie to było powtarzane
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: RUNner »

Ja się dziwię, bo robienie czegoś na pół gwizdka lub byle jak, nosi znamiona amatorszczyzny. Edycja jubileuszowa powinna być zamkniętym produktem i absolutnie wyjątkowym. Kilka nowych armii w woreczku? Super to wygląda. Serio ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
gotrek992
Posty: 93
Rejestracja: 16 cze 2018, 15:45
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: gotrek992 »

Pytanie do posiadaczy NH Rok Molocha, czy w waszych egzemplarzach książeczka z kampanią nie ma okładki, tylko zaczyna się od ściany tekstu? Jeśli tak miało być, to moim zdaniem słabo wyszło. Zwłaszcza, że na materiałach promocyjnych jest widoczna okładka.

Obrazek
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: tomb »

@Atk
Zdziwienie stąd, że nie każdy śledzi każdy kanał. Zresztą ja pamiętam zapewnienie, że będzie miejsce na przyszłe armie.

24 armie i koniec? Nawet jeśli gdzieś padła taka informacja to za pewnik bym jej nie brał. Plany Portalu to ... plany Portalu. A zapewnienia Prezesa są tylko tak długo aktualne, jak długo Prezes je wypowiada.

Myślałem, że ten Box będzie mieścił wszystko. Wszystko! A tak nie jest, więc chyba dam sobie spokój, zwłaszcza za tę cenę.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Atk »

tomb pisze: 02 wrz 2021, 20:37 @Atk
Zdziwienie stąd, że nie każdy śledzi każdy kanał. Zresztą ja pamiętam zapewnienie, że będzie miejsce na przyszłe armie.

24 armie i koniec? Nawet jeśli gdzieś padła taka informacja to za pewnik bym jej nie brał. Plany Portalu to ... plany Portalu. A zapewnienia Prezesa są tylko tak długo aktualne, jak długo Prezes je wypowiada.

Myślałem, że ten Box będzie mieścił wszystko. Wszystko! A tak nie jest, więc chyba dam sobie spokój, zwłaszcza za tę cenę.
No ja akurat śledzę jak nie zapomnę o czymś ale jak coś kupuję to jednak staram się coś o tym przedmiocie dowiedziec, a nie kupować na hura. Tym bardziej, że nie była to informacja ukrywana.

Na moje źle coś kojarzysz, bo jak nic Prezes mówił właśnie nowych armiach trzymanych w workach. Nie mówię, że to super rozwiązanie, nie chwalę portalu za to rozwiązanie, bo też uważam, że lepiej byłoby zrobić tak żeby wszystko pasowało, ale uważam że wieszanie na na nich psów po fakcie jest również słabe. Szkoda, że się scena Neuro nie ocknęła w porę, może zmieniliby projekt. Teraz to trochę słabo wygląda tak samo jak sama wypraska.

Może zakładali podczas planowania, że armii będzie x ale w między czasie powstały nowe pomysły i nowe plany, a projekt już był problem zmienić. Szczerze nie wiem co mogło kierować portalem tak to rozwiązując, bo nikt kto wie, że będzie potrzebował x miejsca w pudle nie robi wielkości mniejszej od x.

Widzisz piszesz sam "myślałem, że..." Ale myśleć można o wszystkim, a sprawdzić jak jest to inna sprawa. Ogółem zawsze mnie dziwi jak ludzie wydają nie małe pieniądze w ciemno, bez sprawdzenia co kupują.

Co do 24 armii to coś mi tak świta, nie bral bym tego za pewnik, ale tak jak mówisz, prezes lubi mówić jedno w danej chwili robić co innego w drugiej. Z drugiej strony jakby miało powstać armii nie wiadomo ile to tym bardziej wypraske nie wiadomo na ile trzeba byłoby robić. zrobiłoby na 30 armii wydali 24 juz widzę ten kwik ludzi, że miejsca więcej niż armii (co akurat jest w drugą stronę). Gra nie jest zakończona armii może przybywac i przybywać, koniec końców każdy insert mógłby kiedyś być za mały. Może ograniczyla ich po prostu wielkość samego pudła? Nie wiem

Na koniec zadam tylko pytanie Czy scena Neuro wolałaby, żeby armii było tyle co miejsca w wyprawce i więcej nie powstało, bo miejsca nie ma i w workach trzeba trzymać? Czy lepiej trzymać w workach i mieć więcej i więcej i więcej i nie ograniczać wydawcy?

Żeby nie było w ekipie nie mamy tylko bestii, które czekają w sklepie na odbiór, a tak jest wszystko chyba co się dało. (Właściciel Neuro jest fanem tej gry) Sry z wyjątkiem oczywiście BB
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: tomb »

Ja nie kupiłem boxa. Rozważałem to, ale jeśli tak wygląda sprawa to chyba zostanę przy pudełku od podstawki z drewnianym insertem, w którym mam wszystko i jeszcze kilka slotów miejsca.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: RUNner »

Wg mnie edycja 3.0 powinna zostać zamknięta tym specjalnym boxem. Kolejne armie? Spoko, robimy wersję 4.0 z przedrukiem starych armii plus coś nowego. Wszyscy by byli zadowoleni.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: tomb »

No nie wiem. Ja wolałbym, żeby 3.0 była wersją ostateczną.

Nowe armie mile widziane, ale coraz trudniej je tworzyć, bo muszą być balansowane względem wszystkich poprzednich, czyli będzie coraz trudniej.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: RUNner »

Też bym wolał, ale czy edycji 2.5 czegoś brakowało że powstała 3.0? Podejrzewam że pomysł na 4.0 się kiedyś pojawi.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: seki »

RUNner pisze: 02 wrz 2021, 21:58 Też bym wolał, ale czy edycji 2.5 czegoś brakowało że powstała 3.0? Podejrzewam że pomysł na 4.0 się kiedyś pojawi.
NH 4.0 był już i nazywał się Monolith Arena. Skoro go zamknęli to myślę, że pozostaną już przy starszym 3.0.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: sliff »

Ależ box zapewne będzie mieścił wszystko, tylko insert trzeba będzie wywalić ;)

a Tak bardziej serio to na jakieś liczbie trzeba było zakończyć, a tak 19 ładnie powiela motyw planszy.
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

prawda jest taka, że portal jak wymyśli jakiś jeden niezły pomysł, to go ciśnie bez przemyślenia do porzygu na jedno kopyto, byle się nie narobić. Nie bierze przy tym pod uwagę, że gracze, branża i świat się zmienia.
Przy detektywie to widać, jak rozwodnili tą grę przy zachowaniu totalnego braku spójności. Przecież taka gra fabularna aż się prosi o kontynuację, a skaczą po motywach i wątkach tak, że każda część coraz gorsza.
Monolith też był zrobiony przy minimum wysiłku - nie było w nim nic lepszego od hexa. Nie widziałem ani jednego argumentu, żeby się na niego "przesiąść".
Na dodatki do hexa na razie jeszcze jest ssanie, ale pewnie zaraz się skończy - nie zaproponowali nic przez 1,5 roku covidu zamiast lokalnych mistrzostw polski, więc gra pewnie będzie się sama wygaszać (akurat hex bardzo zyskuje jako gra turniejowa, a nie "domowa").
Gdyby wyciągali wnioski, uczyli się branży i podchodzili kreatywnie to zrobili by neuroshimę 4.0 na kickstarterze ze wszystkimi armiami - część jako core, część jako add-ony, część jako exclusive strech gole itd. Nie mówię, że dla graczy by to bylo korzystne, ale tak się to dzisiaj robi :) Do tego jakaś aktywna propozycja regularnych rozgrywek, bo ta gra aż się o to prosi (ligi, turnieje itd.)
Niestety patrząc na ich podejście budżetowe do wszystkiego, "jakoś to będzie", lektora się znajduje na korytarzu i inne "knurów-style" zagrywki, zakładam, że niestety nigdy portal nie wejdzie do pierwszej ligi wydawców. Nie widać szans na rozwinięcie pomysłów na skalę np. Awken Realms przy całym ich słabym podejście do klientów, to potrafią robić duże i dobry gry. Niestety Portalowi tego rozmachu brakuje. A szkoda, bo gry potrafią robić dobre, jak już im się chce.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: sillue »

Co by nie zrobili i tak jazda na Portal zawsze w modzie :D

Poszło by na KS - doją na tym samym.
Nic poza armiami - odpuszczają temat.
Rok Molocha - patrz posty wyżej.
Zawsze ktoś będzie niezadowolony, a ktoś zachwycony.

Na początku odebrałem to jako edycje zamkniętą i kolekcjonerską.
Kilku osobom, które NH nie mają, a chcą mieć wszystko na raz, podpasuje idealnie.
Kilku osobom, które chcą zamienić oryginał na Rok Molocha też będzie dobrze.
Reszta odpuści i poczeka na coś innego, co ich zadowoli... Albo nie.
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

sillue pisze: 03 wrz 2021, 10:22 Na początku odebrałem to jako edycje zamkniętą i kolekcjonerską.
Kilku osobom, które NH nie mają, a chcą mieć wszystko na raz, podpasuje idealnie.
No wlaśnie chodzi o to, że nie. Ta edycja jest nieaktualna w momencie premiery - nie ma miejsca na bestie, znacznika ani planszetki.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: sliff »

sillue pisze: 03 wrz 2021, 10:22 Na początku odebrałem to jako edycje zamkniętą i kolekcjonerską.
Kilku osobom, które NH nie mają, a chcą mieć wszystko na raz, podpasuje idealnie.
Przypominam że armie są do zakupienia osobno :).
shuji pisze: 03 wrz 2021, 10:58 No wlaśnie chodzi o to, że nie. Ta edycja jest nieaktualna w momencie premiery - nie ma miejsca na bestie, znacznika ani planszetki.
Raz oryginalnie premiera miała być na początku roku i gdyby tak się stało poroblemu by nie było. Dwa edycja to rok molocha także powinna być aktualna na 5 września 2020 :p. Trzy za 2-5 lat będzie 20-lecie wydania rpg/hex także jak gra nie umrze do czego czasu to "aniversary edition" na KS albo GF też się doczekamy :P


Robienie big boxa do trwającej lini wydawniczej jest pomysłem głupim i karkołomnym i teraz mamy tego konsekwencje. Jednak dla mnie jest to fajny ukłon w stronę fanów, który zwyczajnie należy docenić.
ArkadS
Posty: 143
Rejestracja: 11 lut 2020, 23:22
Has thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: ArkadS »

shuji pisze: 03 wrz 2021, 10:58
sillue pisze: 03 wrz 2021, 10:22 Poszło by na KS - doją na tym samym.

Na początku odebrałem to jako edycje zamkniętą i kolekcjonerską.
Kilku osobom, które NH nie mają, a chcą mieć wszystko na raz, podpasuje idealnie.
No wlaśnie chodzi o to, że nie. Ta edycja jest nieaktualna w momencie premiery - nie ma miejsca na bestie, znacznika ani planszetki.
Dokładnie. W 100% się zgadzam. Strzelili sobie w kolano. Zastanawiałem się nad kupnem ale skutecznie mnie zniechęcili swoim podejściem. Na FB napisali, że to pudełko miało obejmować tylko stare armie, a na następną rocznicę zrobią drugie - hahahahaha. Chyba sami nie wiedzą co robią. To jest taki brak szacunku dla graczy. Wcisnąć, sprzedać cokolwiek za zawyżoną cenę w sklepie Portalu bo tam dają jakieś pierdoły których nigdzie nie kupisz. To jest ok od warunkiem, że te pierdoły zawsze są dostępne ale jak masz kupić coś i wiesz, że zawsze czegoś braknie to odechciewa się. Chyba większość woli gry skończone, a nie być dojonym bez przerwy. No i Portal raczej korzysta z Gamefounda nie KS pewnie żeby sami byli mniej dojeni i mogli bardziej doić graczy. Może się zaczną uczyć na przykładzie Robinsona Crusoe, gdzie zrobili całkiem spoko kampanię na Gamefound ale nie zdziwię się, że za jakiś czas znów to zepsują jakimś ekstra rocznicowym wydaniem - daleko nie trzeba szukać - Carcassonne, kup sobie Big Boxa z mini dodatkami, a potem dowiedz się, że wydali edycję jubileuszową z nowymi minidodatkami - wrrrr. Może Rok Molocha to taki ostatni przypadek zanim zaczęli kumać ale raczej wątpię. Musieli by zatrudnić jakiegoś speca bo jeśli Trzewiczek tym kieruje to nie ma szans sądząc po jego występach na YT - ten typ człowieka ma takie podejście, które skutkuje tym co właśnie robią i nic się nie zmieni - takie byle szybko, byle co, byle sprzedać, byle narzucić swoje zdanie i mieć potrzeby klienta w poszanowaniu, a i mało się narobić powielając schematy - Diuna na bazie Detektywa - hahaha ręce opadają, no ale zobaczymy jak to wyjdzie. Chociaż biznesowo jest to OK bo właśnie powielanie schematów jest najbardziej opłacalne. Portal to takie chytre wydawnictwo, ale znam gorsze - Galakta. Za to lubię Czacha Games i Fishbone, które wydają gry na maksa, a nie jakieś okrojone ubogie jak Galakta właśnie lub chytrze i chaotycznie jak Portal.

Proszę bez przekleństw - GrzeL
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2455
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Markus »

Naprawdę bez KS nie potraficie kupić gry? Całe szczęście że NH nie idzie na KS a normalnym trybem.
Wiekszego raka branży planszowej niż rozczłonkowanie gier przez KS to chyba nie widziałem (miliony addonów , ks exlusive it które po 3 miesiacach od wygaśniecia kampanii nie można ogarnać bo sie już nie pamięta)
Portalu nie idź tą drogą
hoody
Posty: 16
Rejestracja: 08 lip 2021, 18:07
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: hoody »

gotrek992 pisze: 02 wrz 2021, 18:04 Pytanie do posiadaczy NH Rok Molocha, czy w waszych egzemplarzach książeczka z kampanią nie ma okładki, tylko zaczyna się od ściany tekstu? Jeśli tak miało być, to moim zdaniem słabo wyszło. Zwłaszcza, że na materiałach promocyjnych jest widoczna okładka.
Tak jest - bez okładki, od razu treść :(

Rozumiem też, że żetony do tej kampanii celowo mają inne rewersy (np. z jednej strony jest jednostka Molocha a z drugiej Posterunku) i nie jest to błąd w druku?

Co do kontrowersji ws. insertu, no mogli dorzucić ze dwa sloty na przyszłe armie, ale mnie boli jeszcze brak dedykowanych miejsc na małe żetony armii (np. znaczniki paraliżu). Teraz wszystko trzeba trzymać na jednej kupce i przy rozgrywce przegrzebywać.

W wersji 3.0 podobały mi się też bardziej tekturki z pomocą - w sensie funkcjonalnym, bo w RM wydane są o wiele ładniej, to trzeba przyznać. Ale wolałem, kiedy opisy wszystkich żetonów były na jednej stronie i nie trzeba było przewracać planszy na drugą.
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: miszcz »

A jak się sprawdzają planszetki armii? I czy nowe armię, czyli np. Bestie, też takie mają? Aby pomimo braku na nie miejsca w pudełku, jednak pasowały do pozostałych?
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

miszcz pisze: 05 wrz 2021, 16:19 A jak się sprawdzają planszetki armii? I czy nowe armię, czyli np. Bestie, też takie mają? Aby pomimo braku na nie miejsca w pudełku, jednak pasowały do pozostałych?
No właśnie nie. Pisałem o tym, że ten box jest nieaktualny w momencie premiery. Do bestii nie ma i nie będzie ani planszetki ani znacznika ani miejsca w boxie
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Atk »

I portal tego nie ukrywał. Od początku mówił o takim rozwiązaniu
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: miszcz »

Mogli by taką planszetkę armii włożyć do pudełka z Bestiami. A nie poskładaną kartkę.
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

miszcz pisze: 06 wrz 2021, 06:59 Mogli by taką planszetkę armii włożyć do pudełka z Bestiami. A nie poskładaną kartkę.
mogliby, tak samo jak znacznik np. tylko dla osób z przedsprzedaży w sklepiku. Ale im się nie chciało nic z tym zrobić :)
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: McNab »

Uwielbiam tą grę, partnerka przeciwnie dlatego większość z kilkuset partii rozegrałem cyfrowo.
Wczoraj nie było czasu na większy tytuł i graliśmy kilka partii neuroshimy, przyglądał się temu prawie 7-mio letni syn.
Dziś wyraził chęć zagrania, spoko mówię, wytłumaczę zasady i gramy. Stwierdził, że szkoda czasu na tłumaczenie. No spoko chce dostać baty, nie widzę przeszkód.
Po ośmiu partiach (różne kombinacje armii z podstawki), 3 remisy i 5 moich przegranych moje rozproszenie dezorientacji sięga zenitu.
Kolejna partia syn coś mamrocze nad kartą referencyjną, pytam co tam opowiada, mówi,że liczy ile zostało mi i jemu bitew i jaka jest szansa, że wyjdzie mi bomba (grałem molochem).
I kolejna moja przegrana, głupa ta gra i jakaś losowa, chyba ją spale.
Spoiler:
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
ODPOWIEDZ