Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

Z polskich sklepów jeszcze nie
Z informacji jakie zdobyto to :
Galakta:
"Armada powinna być dostępna w sklepach na początku kwietnia. Najpewniej po świętach rozpoczniemy jej wysyłkę do sklepów.

Z pozdrowieniami,
Galakta"

Pracownik Cube ma zorientować się nad dostępnością przy okazji premiery europejskiej i dać znać na grupie, jak będzie info to przekleje na forum.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Armada

Post autor: NTomasz »

Twitter Toma odnośnie 2giej fali armady sprawił że: OMG toż to chyba za dużo! i za duże! i zaczynam mieć ale czy wchodzić w to...
takim kawałem plasiku można zabić...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

NTomasz pisze:Twitter Toma odnośnie 2giej fali armady sprawił że: OMG toż to chyba za dużo! i za duże! i zaczynam mieć ale czy wchodzić w to...
takim kawałem plasiku można zabić...
Okrety do Firestorma sa w podobnej skali, z tym ze kupuje je sie troche taniej:P

W kwestii SW Armady nadal nie przekonuja mnie tylko 2 frakcje wolalbym miec wiekszy wybor. Wiem, ze sluzy to wiekszej przystepnosci gry, ale licze ze pojawi sie wiecej frakcji jak chociazby odpowiednik Łotrow i Najemnikow dla SW Armady.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Banan2 »

NTomasz pisze:Twitter Toma odnośnie 2giej fali armady sprawił że: OMG toż to chyba za dużo! i za duże! i zaczynam mieć ale czy wchodzić w to...
takim kawałem plasiku można zabić...
Jakiś link?

Galakta pisała o polskiej wersji już w kwietniu?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Chyba Imperiala sobie odpuszczę. Na razie ;)
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

Banan2 pisze:Jakiś link?

Galakta pisała o polskiej wersji już w kwietniu?
ad 1)
https://twitter.com/thedicetower/status ... 1518992384

ad2)
O Angielskiej mowa wersji afaik.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Armada

Post autor: NTomasz »

a kto poza imperium i rebelią posiada w tamtym okresie flote? W ixach łatwo było wprowadzić scumsów - pare stateków i postaci i gotowe...
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Jacek_PL »

Przecież będą Scum and Villainy tylko nie wiem czy będzie się nimi jakoś osobno grało czy będą jako najemnicy. Tutaj kilka fotek.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Banan2 pisze:
NTomasz pisze:Twitter Toma odnośnie 2giej fali armady sprawił że: OMG toż to chyba za dużo! i za duże! i zaczynam mieć ale czy wchodzić w to...
takim kawałem plasiku można zabić...
Jakiś link?

Galakta pisała o polskiej wersji już w kwietniu?
Pozdrawiam
https://mobile.twitter.com/thedicetower ... 1518992384
NTomasz pisze:a kto poza imperium i rebelią posiada w tamtym okresie flote? W ixach łatwo było wprowadzić scumsów - pare stateków i postaci i gotowe...
Nie jestem pewny o jakim konkretnym okresie nowimy, ale Yuuzhanie chyba pasuja;)
Od biedy Federacja Handlowa oraz Kolektyw Cieni.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2015, 11:32 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Hiu »

Hissowie mieli pokazna flote :) ale to spoza kanonu bylo...
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Armada

Post autor: NTomasz »

Jacek_PL pisze:Przecież będą Scum and Villainy tylko nie wiem czy będzie się nimi jakoś osobno grało czy będą jako najemnicy. Tutaj kilka fotek.
no spoko ale tymi 10 malenstwami które do tego reprezentują i rebelie i scumsów i imperium będzie się latać przeciw ISD? Good Luck and may the force be with u!
Rocy7 pisze:
NTomasz pisze:a kto poza imperium i rebelią posiada w tamtym okresie flote? W ixach łatwo było wprowadzić scumsów - pare stateków i postaci i gotowe...
Nie jestem pewny o jakim konkretnym okresie nowimy, ale Yuuzhanie chyba pasuja;)

mi się wydaje że to jest okres new hope - empire strike? - Luke jest już super pilotem, Tarkin jest jeszcze szefem więc w sumie to nie wiadomo dokladnie kiedy :P ale jakoś te lata :) - no chyba że czas i miejsce jest dość umowne... wtedy nie ma co dyskutować

Yuuzhanie to juz w nowej Republice byli - 20+ lat po Endorze... zresztą wtedy rebelia przesiadła się już w statki dawnego imperium i panicz Luke dowodził armadą... Ciężko by to było wszystko wytworzyć... o ile w Xwingu jest to bardzo łatwe ( wprowadzenie 3ciej frakcji) o tyle tutaj nie ma chyba możliwości zabardzo aby pasowało i okresem w historii i było odpowiednio reprezentowane przez kilogramy plastiku na stole - całkiem możliwe że coś wymyślą... ale jak i co? nie widze niestety tego chwilowo
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

NTomasz pisze: Yuuzhanie to juz w nowej Republice byli - 20+ lat po Endorze... zresztą wtedy rebelia przesiadła się już w statki dawnego imperium i panicz Luke dowodził armadą...
Wikia
The earliest confirmed contact between members of the galaxy and the forces of the Yuuzhan Vong was retroactively discovered to be the first recorded slivilith encounter, shortly after the Freedon Nadd Uprising of 3998 BBY. In 32 BBY, at the time of the Invasion of Naboo, an advanced force of Yuuzhan Vong—termed "Far Outsiders" by the planet's inhabitants—discovered Zonama. Noting the similarity to Yuuzhan'tar (without drawing the connection), the advanced force attempted to colonize it. However, when the Yuuzhan Vong attempted to settle, Zonama Sekot's biosphere killed off the Yuuzhan Vong flora and fauna, provoking outrage from them. Although Sekot attempted to negotiate with them, they began an assault upon the planet.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Armada

Post autor: NTomasz »

No pojawili się tam po czym wracają jakieś 50 lat później. Spór całkowicie akademicki ;P jak dla mnie mogą być może ich nie być :) Ale jeżeli to jedyna opcja na obcą armię no to cóż... równie dobrze mogą dać statki federacji handlowej bo czy 30 lat wcześniej czy 30 lat później nic nie zmienia :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Z zasad wynika ze sama podstawka daje 180 punktow zas standardowe gry sa zalecane na 300 punktow.

Standardowe pole bitwy 6 na 3 stopy.

Mniej ciekawy niz sie spodziewalem jest mechanizm objective drugi gracz wybiera lub losuje 3 objective a pierwszy wybiera z nich jedna dla Was obu.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2015, 13:54 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Armada

Post autor: Krionah »

Rocy7 pisze: Ciekawy jest mechanizm objective wybierasz lub losujesz 3 i to przeciwnik wybiera z nich jedna dla Ciebie.
Z tego co zrozumiałem z instrukcji, to pierwszy gracz wybiera jedno zadanie spośród trzech kart drugiego gracza, a reszta (tj. dwie 2 gracza i 3 pierwszego gracza) jest odkładana do pudełka, czyli jest jedno zadanie dla wszystkich. Cyba że coś pokręciłem.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Krionah pisze:
Z tego co zrozumiałem z instrukcji, to pierwszy gracz wybiera jedno zadanie spośród trzech kart drugiego gracza, a reszta (tj. dwie 2 gracza i 3 pierwszego gracza) jest odkładana do pudełka, czyli jest jedno zadanie dla wszystkich. Cyba że coś pokręciłem.
fakt masz racje. Szkoda ze tylko 1 objective na cala bitwe liczylem na zaawansowane scenariusze z primary i secondary objectives kilka roznych celow do realizacji w kazdej misji.

Moze z czasem jakis dodatek z kampania i porzadnymi scenariuszami sie pojawi.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Armada

Post autor: NTomasz »

ale co jest zlego w 1celu dla obu? skrajnie różne cele mogłyby skutkować "smyraniem się" i unikaniem siebie wzajemnie tylko po to aby robić misje i gra wtedy byłaby dość smutna chyba
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Wiecej roznorodnych celow daloby wiecej opcji taktycznych, jeden jawny cel troche spłyca grę.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Armada

Post autor: NTomasz »

Rocy7 pisze:Wiecej roznorodnych celow daloby wiecej opcji taktycznych, jeden jawny cel troche spłyca grę.
cele będą różnorodne - w jednej rozgrywce będzie jeden jawny cel co ie spłyca gry- z doświadczenia za dużo urozmaicen i zgłebiaczy sprawia ze gra jest przekombinowana i staje się to wadą bardziej niż zaletą.
jest sporo opcji w samych zasadach. fakt różnych celów itp mógłby sprawić że ktoś przegrywałby grę z powodu wylosowania łatwiejszego celu / celu za mniej pkt itp itp. WH diskwars wprowadzało takie różne cele i różnie to bywa :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Z moich doswiadczen wynika, ze tylko jeden cel na misje w duzej mierze sprawia ze potyczka sprowadza sie do skirmisha a taktyczne rozegranie ruchow floty przestaje miec znaczenie.

W scenariuszach turniejowych jakie widzialem (w bardziej zaawansowamych systemach) z reguly są 3 poziomy celow, co pozwala wygrywac nie tylko na poziomie szybszego niszczenia przeciwnika.

Dla mnie epickosc w kosmosie to rowniez proby przechtrzenia przeciwnika, sprawienie, ze jego flota skupi sie na czesci Twojej floty "przynecie", po to by reszta sił mogla zrealizowac misje.

Dobrze chociaz, ze w SW Armadzie cel bedzie często tez modyfikowac przebieg starcia i wprowadzal specjalne zasady potyczki.


Obrazek
noggin
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2007, 13:35
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. | Wrocław

Re: Star Wars Armada

Post autor: noggin »

Niedługo premiera zestawu podstawowego i pierwszej fali dodatków, a tymczasem (za forum FFG):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Armada

Post autor: NTomasz »

no tak - rozmawiamy o tym od paru stron.
swoją drogą te "kalmary" - nie wiem po co oba dają :P
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Banan2 »

W sklepie z trójką jest przedsprzedaż polskiej wersji za 339 PLN bez zniżek. Przy maksymalnych zniżkach (5% + okazjonalne 8%) wyjdzie ~296PLN.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

No i zamówienie na wersję pl poszło :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Pierwsze wrażenia na BBG takie sobie, poczekam na więcej danych.
Plusy:
1) modele
2) jakość wykonania
3) narzędzie do skrętu

Minusy

1) czas gry (6 tur) ledwie wystarcza by dolecieć do przeciwnika
2) mało ciekawych opcji budowania floty w podstawce
3) za dużo zachodu z żetonami / tarczami
Całość
http://boardgamegeek.com/thread/1344789 ... n-core-set
ODPOWIEDZ