Portal Ogarnij się!!!

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Kwestor »

Bart Henry pisze: 02 mar 2021, 16:13
jnowaczy pisze: 02 mar 2021, 15:05 Tak się co prawda pobieżne przyglądam tej dyskusji, 7 stron wylewania żalu zupełnie bez sensu, filozofowania, zlotych rad od ludzi którzy w życiu wydawnictwa nie prowadzili ba nawet firmy a te które mieli okazje zarządzać w grze plajty po pierwszej rundzie. Ja wszystko rozumiem, jestem antyportalowcem ale nikt zapewniam was nikt z portalu tu nie zaglądnie dla nich jesteście hejterami. Ta energię lepiej przekuć w coś pozytywnego bo produkowanie się tutaj nic nie zmieni. Każdy popełnia błędy, Portal również ale ty Bollo powinieneś wiedzieć o tym najlepiej jak łatwo je popełnić. Tak przestudiowalem wątek sprzedażowy. Jeśli chcemy by Portal się ogarnął to nie kupujmy ich gier. Mi nie podoba się polityka sprzedażowa portalu i od opóźnień w pierwszym druku mage knighta gdzie mieli pół roczna obsuwę a później i tak kazali czekać, nie kupuje gier portalu. Kupuje wersje angielska a jak potrzebuje to ściągam instrukcje Pl. Tylko jeśli prezesowi na końcu roku nie zgodzi się saldo i zobaczy , ze sprzedaż spada to zacznie szukać przyczyn i może dopiero wtedy się ogarnie ze to może przez błędy, butę, arogancję itd itp .
Potwierdzam, nic to nie da i mamy tego świadomość, ale powtórzę, że to tylko dyskusja. Ponarzekamy sobie, może ktoś zobaczy, że ze swoimi przemyśleniami nie jest sam i też zagłosuje portfelem. Nikt tym wątkiem nie ma zamiaru zmieniać świata, a bardziej się wyżalić. Tak przynajmniej zrozumiałem wypowiedź autora.

Piszę tę odpowiedź głównie po to, by zanegować "hurr durr dają rady, a sami firmy nie prowadzo" (koloryzowane). Otóż nie trzeba prowadzić firmy, by wypowiedzieć się o swoich doświadczeniach z daną firmą i odbiorem jej strategii marketingowej. Niech każdy spożywa swą energię tak, jak uważa za słuszne i wydaje swoje pieniądze według swojego sumienia. ;)
Wydaje mi się, że jedynym sposobem, żeby ten wątek wpłynął pozytywnie na politykę jakiegokolwiek wydawnictwa w Polsce jest to, że ktoś z niezadowolonych się zatrudni (w Portalu, Galakcie, gdzie im najbardziej (nie)pasuje ;) ) jako wsparcie klienta/redaktor i zacznie coś naprawiać :)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: sliff »

Foruna kołem się toczy. I o ile fajnie było się trochę polepszyć sobie nastrój kosztem rebela i problemów z nemesis, to kiedy tryby przesuną się i krytyka spada na twoją grę i twoje wydawnictwo to już ewidentnie gorzej.

Chyba prawem internetowych dyskusji jest, że musi być jakiś chwilowy wróg na którego można upuścić frustrację. Ot była czacha, rebel, teraz portal. Zaczną wchodzić na rynek nowości od pozostałych wydanictw to się znowu tryby przesuną i wszyscy skupią swoją uwagę na kolejnej grze, w której coś jest nie tak i nowe wydawnictwo będzie na świeczniku. Jestem gotów się założyć że za rok od teraz tym "gorącym" wydawnictwem które ma się ogarnać będzie go on board.
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

sliff pisze: 02 mar 2021, 17:29 Chyba prawem internetowych dyskusji jest, że musi być jakiś chwilowy wróg na którego można upuścić frustrację. Ot była czacha, rebel, teraz portal. Zaczną wchodzić na rynek nowości od pozostałych wydanictw to się znowu tryby przesuną i wszyscy skupią swoją uwagę na kolejnej grze, w której coś jest nie tak i nowe wydawnictwo będzie na świeczniku. Jestem gotów się założyć że za rok od teraz tym "gorącym" wydawnictwem które ma się ogarnać będzie go on board.
A ja podejrzewam, że może być problem w drugą stronę. Na ten rok przewidziano wiele, mocnych premier (naprawdę chylę czoło przed wszystkimi wydawcami) . Mam jednak obawy, że sporo dobrych gier zwyczajnie się nie sprzeda albo wyląduje na wyprzedażach i po 1 dobrym roku, czekają nas chude lata bo wydawnictwa nie będą już chciały tak szarżować w przyszłości. No chyba, że w tym roku mocno zostanie poszerzona baza Klientów - graczy.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

Czy ktoś mógłby zebrać w całość czego brakowało/co było błędem w podanych poniżej tytułach? Kilka z nich mam jeszcze nie otwartych lub gram nieświadomie że coś jest nie tak i powinny być erraty, nowe karty itd.
Proszę aby osoba która jest na 100% pewna wpisała w następujący sposób np:
6) Plaszetki graczy/postacie +karty Nemesis
22) Cry Havoc errata dostepna tutaj: https://portalgames.pl/en/cry-havoc-aft ... ion-error/
Jeżeli oczywiście macie jakieś Portalowskie tytuły które mają coś nie tak (błędy kart,plansz,znaczniki,kolor figurek itd itp) to prosze wpisujcie tutaj.

Chciałbym to wzsystko zebrać jakoś w całość i założyć nowy wątek gdzie zagubieni jak ja będą mogli łatwo i szybko odnaleźć gdzie szukac pomocy lub samemu coś naprawić. Taki krok w przód dla Portala z mojej strony żeby ich odciażyć w odpisywaniu na e-maile chociażby.

1)Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island (
2)Blood Rage
3)Rising Sun
4)Zombicide: Black Plague
5)Imperial Settlers
6)Aeon's End
7)Architects of the West Kingdom (
8)Neuroshima Hex! 3.0
9)Cry Havoc
10)Underwater Cities
11)Ethnos
12)Zombicide: Green Horde
13)Tajemnicze Domostwo
14)The Godfather: Corleone's Empire
15)51st State
16)Mage Knight: Ultimate Edition
17)Alien Artifacts
18)Zombicide: Invader
19)Aeon's End: Legacy
20)Theseus: The Dark Orbit
21)Little Town
22)Cry Havoc: Aftermath
23)Theseus: The Dark Orbit – Hunters
autopaga
Posty: 1434
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: autopaga »

Wicehrabiowie błędy na pudełku grafika boczna plus 1/5 graczy i błędy w instrukcji (liczne)
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Death4ever »

Dodatek "Kroniki" do serii zachodniego królestwa miał błędną instrukcę.
Apostolus
Posty: 196
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Apostolus »

A konkretnie o jakie błędy w "Kronikach" chodzi?
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: AntBehindLeaf »

Portal wydaje jeszcze Roota, więc na bank coś sknocili w instrukcji podstawki albo dodatku, a najpewniej tu i tu :) takze mozesz dodac do listy
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Death4ever »

Apostolus pisze: 05 mar 2021, 18:43 A konkretnie o jakie błędy w "Kronikach" chodzi?
Pamiętam, że na pewno był jeden poważny błąd. Może jeszcze kilka mniejszych, nie pamiętam dokładnie. Dopiero w niedzielę będę mógł przypomnieć sobie konkretnie.
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: feniks_ciapek »

Zapomniałeś o Terrors of London, gdzie jedna karta ma zły koszt, a druga jest źle przetłumaczona.
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

feniks_ciapek pisze: 05 mar 2021, 22:39 Zapomniałeś o Terrors of London, gdzie jedna karta ma zły koszt, a druga jest źle przetłumaczona.
Z drugiej strony jest gra Little Town, którą dosyć mocno ograłem i nie wiem jaki tam mógłby być błąd. Jak rozumiem to jest lista ostatnio wydanych gier, a nie takich gdzie były jakieś babole.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 975
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

Przecież Portal walnął nawet byka na karcie Bolidów, co jest nie lada wyczynem, bo ta gra ma zaledwie 6 kart z tekstem. Na szczęście nie ma to wpływu na rozgrywkę.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: EsperanzaDMV »

Ludziska, ale to piszcie konkretniej. Jaka karta, gdzie w instrukcji, który koszt jest zły. "Jakaś karta", "gdzieś w instrukcji", "coś w Roocie na pewno" to w żaden sposób nie pomaga BOLLO...
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 358
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 261 times
Been thanked: 62 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: narandil »

BOLLO pisze: 05 mar 2021, 14:50 Chciałbym to wzsystko zebrać jakoś w całość i założyć nowy wątek gdzie zagubieni jak ja będą mogli łatwo i szybko odnaleźć gdzie szukac pomocy lub samemu coś naprawić.
Bollo, dołożę cegiełkę do twojego projektu. Choć to są raczej drobne błędy a nie coś co wywraca rozgrywkę do góry nogami:

1. Paladyni ZK - instrukcja polska (bazuję jedynie na pdf - nie mam fizycznie gry) = str 27 pkt 6 - brakuje jednego istotnego zdania w setupie do gry solo:
6. Wybierz poziom trudności gry. Przetasuj wszystkie 6 kart Królewskich Dekretów, a następnie odkryj odpowiednią
dla wybranego poziomu trudności liczbę.
a w wersji angielskiej jest tak:
6. Decide on what difficulty you wish to play. Based on the table below, shuffle all 6 King’s Order Cards and
reveal the indicated number. For each card revealed, place 1 of the AI’s Workshops onto the specified action
space of the AI Player Board.
co prawda poniżej jest przykład, który ładnie ilustruje zjedzone zdanie, więc może nie jest to błąd Portalu a świadoma decyzja?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Root - pytałem ostatnio w wątku o Roocie o ew. błędy zanim zasiadłem do nauki i dostałem taką odpowiedź:
Atamán pisze: 26 lut 2021, 00:22
Wersja PL bazuje na 3 edycji, ma 1 błąd merytoryczny, ale dotyczy dodatku "Plemiona rzeczne", u Jaszczurzych Kultystów w akcji Punktacji zamiast tekstu "odrzuć nieujawnioną kartę" powinno być: "odrzuć ujawnioną kartę".

W 4 edycji zmieniono/dodano dwie zasady:
- Gdy jest efekt, który niszczy wszystkie wrogie komponenty z danej polany (rewolta, niektóre karty) i na tej polanie jest Włóczęga, to musi on sobie zniszczyć 3 przedmioty.
- Koty mogą w dowolnym momencie odrzucić kartę ptaka, by wykonać darmową akcję (wcześniej było tak, że najpierw musiały zrobić 3 normalne akcje i dopiero wtedy mogły iść darmowe).

W 5 edycji zmieniono jedną zasadę:
- Gdy Włóczęga przemieszcza wojowników innego gracza, z którym ma sojusz, to nie musi stosować się do zasad przemieszczania się danej frakcji oraz może to robić zawsze gdy przemieszcza się z polany do polany (wcześniej mógł z tego korzystać tylko w ciągu dnia, ale musiał respektować zasady legalnego poruszania się danej frakcji - czyli np. zasady dominacji polany startowej lub docelowej, teraz już nie musi).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Dodatek do Architektów ZK - Wiek Rzemieślników

Nie dam sobie głowy uciąć ale chyba wszystkie karty budynków, które mają efekt "Punkty cnoty/zwycięstwa ZA COŚ" mają napisane NA zamiast ZA co trochę brzmi jakbyś mógł oddać punkty w zamian za dane "COŚ" np. karty czy zestaw pomocników. A chodzi o to, że dostajesz te punkty na koniec gry za posiadanie wskazanych elementów. Nie jest to może jakiś rażący błąd (na logikę łatwo zorientować się, że miało być ZA, szczególnie że to jest dodatek a podobne karty były w podstawce) ale zawsze ;)
Ostatnio zmieniony 09 mar 2021, 22:14 przez narandil, łącznie zmieniany 1 raz.
wajwa
Posty: 2235
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 266 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: wajwa »

Heh , siedem stron hejtu i wylewającego się jadu , a potem jak przychodzi co do czego to nie idzie wymienić co jest nie tak z tymi grami :lol:
Always look on the bright side of life
tommyray
Posty: 1337
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 413 times
Been thanked: 566 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: tommyray »

wajwa pisze: 09 mar 2021, 20:12 Heh , siedem stron hejtu i wylewającego się jadu , a potem jak przychodzi co do czego to nie idzie wymienić co jest nie tak z tymi grami :lol:
Popieram przedmówcę. No, koledzy - OGARNIJCIE SIĘ.
Spoiler:
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Death4ever »

Zauważyłem to tylko dlatego, że nie miało absolutnie żadnego sensu. Był jeszcze jakiś błąd, ale nie pamiętam gdzie, bo czytałem instrukcję dawno temu po premierze.
W ogóle nie czytałem części dotyczącej Architektów Zachodniego Królestwa, więc tam też mogą być babole...

Kroniki Zachodniego Królestwa - strona 27
Spoiler:
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 677 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: anitroche »

Spoiler:
a czy tutaj nie ma babola w angielskiej instrukcji, a Portal w polskiej to poprawił? Patrząc po przykładzie na rysunku, to właśnie używamy całą jedną kartę i tylko widoczną górną część drugiej.

Pomijam, że ze zdania wynika, że w ogóle korzystać będziemy tylko z jednej karty a nie, że z dwóch przy czym z jednej całej, a z drugiej tylko z górnej części, ale to już tak samo źle napisane jest w wersji angielskiej.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Death4ever »

anitroche pisze: 10 mar 2021, 09:45 a czy tutaj nie ma babola w angielskiej instrukcji, a Portal w polskiej to poprawił? Patrząc po przykładzie na rysunku, to właśnie używamy całą jedną kartę i tylko widoczną górną część drugiej.

Pomijam, że ze zdania wynika, że w ogóle korzystać będziemy tylko z jednej karty a nie, że z dwóch przy czym z jednej całej, a z drugiej tylko z górnej części, ale to już tak samo źle napisane jest w wersji angielskiej.
Właśnie nie, bo używasz dwóch górnych części i tylko jednej dolnej, a w angielskiej "Dół tylko jednej z kart będzie wykorzystany".
Z drugiej strony, jak zaczynam wykręcać mózg, to zaczyna wydawać się, że i tak i tak poprawnie. Nie wiem, pogubiłem się...
Było napisać: "Zostanie wykorzystany dół tylko jednej karty oraz górna część obydwóch kart" (coś w tym stylu) i nie ma problemu...
Spoiler:
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 677 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: anitroche »

Jak dla mnie po angielsku w oryginale to chyba chcieli napisać: "However the bottom of only 1 card will be used", ale im się szyk zdania pokręcił. Po polsku chcieli to naprawić, ale też im nie wyszło, bo powinno być "Jednakże w przypadku jednej z kart tylko jej górna część będzie używana" :D. Więc prawie im się udało poprawić błąd oryginalnego wydawcy ;).
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pioter123 »

BOLLO pisze: 05 mar 2021, 14:50 Czy ktoś mógłby zebrać w całość czego brakowało/co było błędem w podanych poniżej tytułach? Kilka z nich mam jeszcze nie otwartych lub gram nieświadomie że coś jest nie tak i powinny być erraty, nowe karty itd.
2)Blood Rage bledy w tlumaczeniu kart dla 5 gracza. 1 edycja podstawki chyba tez miala jakies bledy na kartach ale juz nie pamietam szczegolow bo mialem pozniejsza edycje.
19)Aeon's End: Legacy zenski elf z obu stron planszetki postaci.
24) Neuroshima Last Aurora blad na karcie opancerzonej przyczepy kempingowej, ktora nie ma pancerza. Pancerz ma za to przyczepa kempingowa :roll:

Moze osobny temat na wyliczenie bledow?
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 202
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: waadimch »

pioter123 pisze: 11 mar 2021, 01:18
BOLLO pisze: 05 mar 2021, 14:50 Czy ktoś mógłby zebrać w całość czego brakowało/co było błędem w podanych poniżej tytułach? Kilka z nich mam jeszcze nie otwartych lub gram nieświadomie że coś jest nie tak i powinny być erraty, nowe karty itd.
2)Blood Rage bledy w tlumaczeniu kart dla 5 gracza. 1 edycja podstawki chyba tez miala jakies bledy na kartach ale juz nie pamietam szczegolow bo mialem pozniejsza edycje.
19)Aeon's End: Legacy zenski elf z obu stron planszetki postaci.
24) Neuroshima Last Aurora blad na karcie opancerzonej przyczepy kempingowej, ktora nie ma pancerza. Pancerz ma za to przyczepa kempingowa :roll:

Moze osobny temat na wyliczenie bledow?
"1 edycja podstawki chyba tez miala jakies bledy na kartach"
Czy wszyscy będą wypisywali wszystkie CHYBA i ZDAWALO MI SIĘ też ?!
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 975
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

waadimch pisze: 11 mar 2021, 10:44 "1 edycja podstawki chyba tez miala jakies bledy na kartach"
Czy wszyscy będą wypisywali wszystkie CHYBA i ZDAWALO MI SIĘ też ?!
Ludzie piszą z pamięci, rzucając przynajmniej trop innym, którzy być może odkopią coś z tematów tych gier. To jest żmudna praca i nie dziwię się, że nie ma ku temu chętnych. Tak naprawdę to jest to offtop w tym wątku, bo lista powstaje gdzieś w środku wątku i zgubi się tak samo, jak te wszystkie narzekania na błędy w tematach konkretnych gier.
Awatar użytkownika
Quaku
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:46
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Quaku »

Tymczasem gracze przemówili. Portal Games najlepszym wydawnictwem w Planszowym Gram Prix 2021.

https://boardtime.pl/2021/03/gracze-wyb ... scytu.html
Ostatnio zmieniony 11 mar 2021, 16:31 przez Quaku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 1007
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 8 times
Been thanked: 85 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Leinadus »

Quaku pisze: 11 mar 2021, 13:16 Tymczasem gracze przemówili. Portal Games najlepszym wydawnictwem w Planszowym Gram Prix 2021.

https://boardtime.pl/2021/03/gracze-wyb ... scytu.html
Ale co to ma wspólnego? Dla mnie nie wiele - głosują po prostu na wydawnictwo, które wydaje najpopularniejsze tytuły i tyle. Nie znaczy to, że mają gry bez błędów i że Trzewikowi nie włącza się tryb buca.
Zablokowany